Αξιολόγηση προσφορών και ανάθεση εκδρομής για Στρασβούργο

Για την 6ήμερη εκδρομή (26/3 έως 31/3/2014) μαθητών του σχολείου στο Στρασβούργο (Γαλλία) κατατέθηκαν οι παρακάτω δύο προσφορές παρά το γεγονός ότι δόθηκε παράταση του μειοδοτικού διαγωνισμού:

1. Heronia Holidays (Strasb)  459?/μαθητή για 29 συμμετέχοντες μαθητές.
2. Ikaros Tours (Strasb)         485?/μαθητή για 29 συμμετέχοντες μαθητές.

Η Επιτροπή επιλογής τουριστικού γραφείου για την 6ήμερη εκδρομή με την πράξη 4/10-01-2014 …

αποφάσισε να αναθέσει την πραγματοποίηση της εκδρομής στο γραφείο Heronia Holidays λόγω της χαμηλότερης τιμής και λόγω του πλήρους φακέλου που κατέθεσε.

Επειδή οι  μαθητές που θα συμμετάσχουν στην εκδρομή ελαττώθηκαν κατά τέσσερις ο ανάδοχος (Heronia) ζήτησε να αυξηθεί η τιμή για κάθε συμμετέχοντα μαθητή κατά 20?. Η Επιτροπή έκανε δεκτό το αίτημα του αναδόχου και έτσι τελική τιμή συμμετοχής διαμορφώθηκε στο ποσό των 479?/μαθητή. Η υπογραφείσα σύμβαση Heronia (Strasb) και του Γεν. Λυκείου Κρανιδίου.

Η επιτροπή ευχαριστεί και τα δύο τουριστικά γραφεία που κατέθεσαν προσφορές για την εκδρομή στο Στρασβούργο.