Επιτυχόντες 2016

Για να δείτε τους επιτυχόντες του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου στις Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με το Νέο Σύστημα κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο: επιτυχόντες_νέο_σύστημα_2016

Για να δείτε τους επιτυχόντες του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου στις Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με το Παλαιό Σύστημα κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο: επιτυχόντες_παλαιό_σύστημα_2016

Για να δείτε τους επιτυχόντες του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου για το 10% των θέσεων των
Σχολών της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο: επιτυχόντες_10%_2016

Η Διευθύντρια, η Υποδιευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου συγχαίρουν τους επιτυχόντες και τους εύχονται καλή σταδιοδρομία.

Ημερίδα με θέμα «Δότες μυελού των οστών»

Την Παρασκευή 1 Απριλίου και ώρα 12:00 μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΓΕΛ Κρανιδίου θα πραγματοποιηθεί ημερίδα με θέμα: «Δότες μυελού των οστών». Ομιλητής ο καθηγητής κ. Στέλιος Γραφάκος, Διευθυντής του Ογκολογικού Νοσοκομείου Παίδων «Μαριάννα Βαρδινογιάννη».

Πρώτο Πανελλήνιο συμπόσιο για τους συγγραφείς της Αργολίδας

Στα πλαίσια του πρώτου συμποσίου για τους συγγραφείς της Αργολίδας: «Αργολίδα, ο τόπος συν-γραφής», που διοργανώνει το τμήμα Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου θα πραγματοποιηθεί εργαστήριο δημιουργικής γραφής με τίτλο: «Οι δρόμοι έχουν τη δική τους ιστορία…» την Τετάρτη 30 Μαρτίου, ώρα 11:00 π.μ.. στο ΓΕΛ Κρανιδίου με προσκεκλημένη τη φιλόλογο-συγγραφέα κ. Μυρσίνη Σαμαρά, καθώς επίσης και εργαστήριο με τίτλο: » Συνέντευξη με ένα συγγραφέα» την Παρασκευή 15 Απριλίου και ώρα 11:00 π.μ. με προσκεκλημένο τον εκπαιδευτικό-συγγραφέα κ. Γεώργιο Κόνδη, για τους μαθητές της Α’ Λυκείου.

Συναυλία «Τα καραβάνια»

Το Σάββατο 2 Απριλίου στις 20:30 μ.μ στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΓΕΛ Κρανιδίου θα πραγματοποιηθεί συναυλία με την Ζωή Τηγανούρια και την Βασιλική Στεφάνου με θέμα «Τα καραβάνια». Μουσική και τραγούδια από όλο τον κόσμο και πολλά ελληνικά τραγούδια.