Αξιολόγηση και Ανάθεση πενθήμερης εκδρομής

Σύμφωνα με την πρόσκληση ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικών προσφορών για την πραγματοποίηση της πενθήμερη εκδρομής της Γ’ τάξης στη Θεσσαλονίκη και τη λήξη της παράτασης στις 18/11/12014 και ώρα 13.00 μ.μ., παραδόθηκαν στο γραφείο της Διευθύντριας του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου τέσσερις προσφορές από τουριστικά γραφεία. Αναλυτικότερα:

1. Τουριστικό Γραφείο “Happy Days”.

α. Hotel Imperial 4*, Τιμή ανά μαθητή 150 ευρώ, Συνολικό κόστος 7200 ευρώ (με πρωινό)

β. Hotel Anatolia 4*, Τιμή ανά μαθητή 155 ευρώ, Συνολικό κόστος 7440 ευρώ (με πρωινό)

2. Τουριστικό Γραφείο “Acadimos”

α. Hotel Imperial 4*, Τιμή ανά μαθητή 154 ευρώ, Συνολικό κόστος 7392 ευρώ (με ημιδιατροφή)

3. Τουριστικό Γραφείο “Zafiris Tours”

α. Hotel Grand Palace 5*, Τιμή ανά μαθητή 209 ευρώ, Συνολικό κόστος 10032 ευρώ (με ημιδιατροφή)

β. City Hotel 4*, Τιμή ανά μαθητή 212 ευρώ, Συνολικό κόστος 10176 ευρώ (με πρωινό)

γ. Hotel Vergina 3*, Τιμή ανά μαθητή 134 ευρώ, Συνολικό κόστος 6432 ευρώ (με πρωινό)

4. Τουριστικό Γραφείο “Τουριστικές Μεταφορές Δημήτρης Μπουρίκας”

α. Hotel Panorama 4*n Τιμή ανά μαθητή 179 ευρώ, Συνολικό κόστος 8592 ευρώ (με πρωινό)

Η  επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών στην οποία συμμετείχαν:

1. Η Διευθύντρια του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου και αρχηγός της εκδρομής Βάθη Χαραλαμπία,

2. Δεβελέκος Βασίλειος καθηγητής συνοδός του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου,

3. Κοκκαλάκης Ευάγγελος εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου,

4. Κρητσωτάκη Νεκταρία πρόεδρος του 15μελούς συμβουλίου του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου,

αποφάσισε σύμφωνα με την πράξη 13/18-11-2014 να αναθέσει την εκδρομή στο Τουριστικό Γραφείο “Happy Days” επειδή θεώρησε ως ικανοποιητικότερη την προσφορά (150 ευρώ ανά μαθητή) και ότι ανάμεσα στις παροχές, έδωσε στους μαθητές τη δυνατότητα, να διενεργήσουν λαχειοφόρο αγορά με δώρο ένα τριήμερο διαμονής 2 ατόμων στο Πήλιο.