3 ΔΕΚΕΜΒΡΗ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΜΕΑ

Την Παρασκευή, 03 – 12- 2021, το σχολείο μας, ΓΕΛ Κρανιδίου, σε συνεργασία με το σχολείο ειδικής αγωγής, που λειτουργεί σε συστεγασμένο χώρο, πραγματοποίησε μια συγκινητική εκδήλωση με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα για τα ΑΜΕΑ. Την εκδήλωση προλόγισε ο δήμαρχος Κρανιδίου, κος Γεωργόπουλος.

Ευχαριστούμε την κα Αντωνίου Μαρία για το θεατρικό που οργάνωσε, τις καθηγήτριες του σχολείου ειδικής αγωγής κα Δέμου Μαίρη, την κα Μακρή Φωτεινή και την κα Πετρουλά Γιούλα για τα πρωτότυπα διαδραστικά παιχνίδια που υλοποίησαν, καθώς και όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄ Λυκείου που συμμετείχαν με έκδηλο ενθουσιασμό, ευαισθησία και ενσυναίσθηση σε αυτά.

Ευχόμαστε μετά το πέρας της ημέρας αυτής να μην λησμονηθούν οι άνθρωποι με ξεχωριστές ικανότητες ούτε και οι δυσκολίες που αντιμετωπίζουν στην καθημερινότητά τους.