Αξιολόγηση και ανάθεση του έργου της μετακίνησης στην Ιταλία

Η επιτροπή επιλογής τουριστικού γραφείου του Γενικού Λυκείου Κρανιδίου, για την 7ήμερη εκδρομή 29 μαθητών στην Ιταλία, συνήλθε στις 25-02-2014 για να αξιολογήσει τις τρεις προσφορές των τουριστικών γραφείων και να επιλέξει το γραφείο, το οποίο θα αναλάβει το έργο της πραγματοποίησης της εκδρομής στην Ιταλία.

Οι τρεις προσφορές:

1. ΚΥΚΛΟΣ Travel services            375 ? ανά άτομο.
  2. Zafiris Tours                                  415 ? ανά άτομο.
  3. Heronia Holidays                          475 ? ανά άτομο.

Η επιτροπή (Πράξη 8/25-2-2014) αναθέτει την πραγματοποίηση της εκδρομής στο γραφείο ΚΥΚΛΟΣ Travel Services Α.Ε. λόγω της χαμηλότερης τιμής των 375 ? ανά άτομο και λόγω του πλήρους φακέλου που κατέθεσε. Η υπογραφείσα σύμβαση ΚΥΚΛΟΥ (Ital) και του Γενικού Λυκείου

Η επιτροπή δεν έκανε δεκτές τις προσφορές των άλλων δύο γραφείων λόγω των υψηλότερων τιμών των προσφορών τους.

Η επιτροπή ευχαριστεί και τα τρία τουριστικά γραφεία που κατέθεσαν προσφορές για την εκδρομή μαθητών του σχολείου στην Ιταλία.